Tunnustamine

Eesti Grilliliidu suur sünnipäevapidu - Eesti Verivorsti Pidu

Päev: Esmaspäev, 20. juuli
Koht: Hiiumaa, Kärdla jahisadam
Võistluse algus / lõpp: 11.00 / 21.00
Sissepääs ja võistlusel osalemine: Tasuta
Võistlevad: Sõpruskondade, ettevõtete ja organisatsioonide võistkonnad
Osalevate võistkondade arv: kuni 15
Võistkonnaliikmete arv: ei ole piiratud

Sadama GPS koordinaadid: 59°00'37.20''N ; 22°45'15.60''E

Kohtunikud

Võistustöid hindavad Eesti Grilliliidu kohtunikud.
Võistluste peakohtunik on EGL juhatuse liige Auris Rätsep. 
Kohtunikuks võib saada iga Eesti Grilliliidu liige kes läbib kevadel toimuva kohtunike koolituse.

Lisainfo »

Uuendused 2015. aasta reeglites:

  • Esimeses võistlusvoorus grillitakse Hiiumaa (Hiiuranna) veiseliha.
  • Teises võistlusvoorus grillitakse Hiiumaa lambaliha.
  • Kolmanda vooru ehk fantaasiavooru võistlustööde esitlemine toimub võistkonna võistlusplatsil (mitte näiteks 10m eemal puu all vms).
  • Kõikides voorudes on grilliaparaatide valik vaba, st võistkond otsustab ise, kas võisteldakse söe- või gaasigrillil. Grillimise võistlustel võisteldakse grillimise meetodil st küpsetamine toimub tule või süte kohal. Juhul kui küpsetusaparaadina kasutatakse eraldi küttekoldega barbecue-ahju, siis on lubatud nii tule tegemiseks kui küpsetamiseks kasutada ainult ülemist küpsetuskollet.
  • Võistlusroa küpsetamisel grillipinnal on keelatud võistlusrooga mähkida ja katta fooliumiga või millegi muu kunstliku, mitte loodusliku vahendiga (pott vms). Selle reegli eesmärk on säilitada võistusroa töötlemiseks grillimistegevus (mitte hautamine, keetmine vms sarnane töötlemisviis) ja säilitada hea grilli- ja suitsuhõng võistlusroas. Küll võib võistlustööd hoida fooliumisse mähituna enne küpsetamist, näiteks fooliumi sees marinaadis ja peale grillimist ning enne serveerimist järelküpseminse ja soojashoidmise eesmärgil. Fantaasiavoorus kehtib see reegel fantaasiaroa grillitava ja kohtunikele esitletava põhikomponendi kohta, garneeringut ja lisakomponente on fantaasiavoorus lubatud töödelda vabalt valitaval meetodil.
  • Igal võistlusel antakse eripreemia ka atraktiivseima võistlusplatsi ja originaalseima küpsetusaparaadi eest.

Santa Maria soovitab: Avasta uusi maitseid!

Eesti Grilliliidu 2015. aasta võistlushooaja maitseainepartneri Santa Maria poolt antakse võistluse alguses igale võistkonnale maitseainekott, mis sisaldab allpoolkirjeldatud häid maitsestamistooteid. Võistlustööde maitsestamisel on lubatud kasutada maitseaineid, marinaade, mop-kastmeid jms. maitsetooteid võistkonna vabal valikul.

Santa Maria maitseainekomplekt

VÕISTLUSHOOAJA PÕHIMAITSEAINED:

Extra Fine Selection sarjast veskid: Kivisool 140g, Tellicherry pipar 70g, Suitsune grillimaitseaine 85g.
Ürdid väikses pakis: Petersell 4g, Koriander purustatud 20g, Prantsuse ürdisegu 6g, Rosmariin 15g
Puhtad maitsed väikses pakis: Ingver, jahvatatud 20g, Sinepiseemned 35g
BBQ: BBQ kaste suitsumaitseline 470g
Tex Mex: Taco kaste mahe 230g

2015 SM maitseainekomplekt liha

HIIUMAA MEISTRIVÕISTLUSED GRILLIMISES LISAMAITSEAINED: 

Extra Fine Selection sarjast veskid: Valge pipar, Scandinavian Forest
Küüslaugupipar 30g
Lihamaitseaine tüümianiga 25g

Santa Maria toodete kohta loe ja vaata lisaks:

www.santamaria.ee 


Hiiuranna veiselihavoorus grillitakse Hiiumaa mahe šoti mägiveise antrekooti

hiiu antrekoot

Hiiuranna šoti mägiveised hooldavad suveperioodil Hiiumaa mereääre rannaniitusid, toituvad looduslikest taimedest ega ole intensiivkasvatuse produkt. Loomad on aeglase kasvuga ning liha kvaliteet väga hea, liha marmorsus tekib alates 3 eluaastast. Liha on väherasvane ja tervislik.

Hiiumaa lambalihavoorus grillitakse Hiiumaa mahe lambakarreed

hiiu tallekarree

Lambad on sündinud ja kasvanud Hiiumaa looduslikel rannakarjamaadel, ehk siis saate maitsta just seda õiget mahelamba karreed!

Hiiumaa fantaasiavoorus lennaku fantaasia: grillida võib kõike!

hiiumaa 2014 fantaasiaroog

Fotol: võistkonna Ekstra Esmaspäev 2014. aasta Kaupmehe fantaasiavooru töö. Foto: Kutt Niinepuu

Fantaasiavoorus grillib iga võistkond vabalt valitavatest toiduainetest fantaasiarooga ja esitleb seda avalikul esitlusel võistkonna võistlusplatsil.


Grillon BBQ on võistlushooaja ametlik söepartner

grillon-bbq kottEestimaine firma "Grillon BBQ” toodab kõrgeima kvaliteediga suuretükilist lehtpuusütt “Grillon BBQ", mis on grilliguru ja Eesti Grilliliidu juhatuse liikme Enn Tobrelutsu hinnangul Eestis parim saadaolev grillsüsi. See süsi sobib nii pikaajaliseks grillimiseks kui ka BBQ-ks ideaalselt, sest süsi on suuretükiline ja grillsöe süsinikusisaldus on 82%, mis tagab püsiva ja kõrge küpsetustemperatuuri. Söel on vähene niiskussisaldus, seega süttib see ülimalt hästi ja on lihtne kasutada. Süsi ei saa märjaks ka söekoti vihma käes olles, sest pakend on kolmekihiline - keskmiseks kihiks on kile, mis tagab söe säilitamise kvaliteedi. Kotti on tänu tugevatele sangadele mugav tõsta. Grilloni söetükkide suurus on 50-100 mm vähemalt 80%, 20-50 mm kuni 12%, 0-20 mm kuni 8%. Seega ei ole pakendis praktliselt üldse peenikest puru ja tolmu. See süsi on tervisele ohutu ega tekita kasvuhoonegaase. Nägusa ja mugava pakendi ning pika grillimisaja tõttu on see süsi kõikide grillmeistrite, peokorraldajate, majutusasutuste ja restoranide lemmik. Suurem osa Grilloni grillsöest müüakse Pariisis - sealsed grillmeistrid hindavad seda väga kõrgelt! Nüüdsest on Grillon otsustanud panustada rohkem ka Eesti turule ja anda Eesti Grilliliidu poolt korraldatavatel võistlustel võimalust kasutada parimat restoranikvaliteediga grillsütt. Grilloni sütt on võimalik osta ka mitmetest Eesti kauplustest, sh Hortes, HansaPlant, HomeYard, Viimsi Lihapood jne.

Loe ja vaata Grilloni grillsöe kohta lisaks

NB: Iga võistkond saab võistlusel ühe 50-liitrise Grilloni söekoti, sellest kogusest jätkub targalt küpsetades kõigiks kolmeks võistlusvooruks.


Reola Gaas on võistluste ametlik gaasipartner

ergase gaas

Alates 2013. aastast on kõikides võistlusvoorudes grilliaparaadi valik vaba - grillida võib nii söe- kui gaasigrilliga. Reola Gaasi 10-, 11- ja 5 kg-sed gaasiballoonid on varustatud kiire click-on ühendussüsteemiga, mida on mugav kasutada. Balloonid sobivad ideaalselt kaasavõtmiseks matkale, piknikule, aiapeole, jahisõidule, autosuvilasse ning koduse gaasipliidi käitamiseks. Click- ja alusta grillimist!

Alates 2015. aastast on kõigil võistlejatel ja söögitegijatel suurepärane võimalus kasutada söögitegemiseks parimat balloonigaasi – Reola Gaasi. Selle tarbeks jagab Reola Gaas kõigile võistlejatele, kes grillivad gaasiga, tasuta gaasi. Selleks, et vajalikku gaasikogust planeerida ja kohale tuua, andke oma gaasikasutuse soovist teada Reola Gaasi esindajale: Marko Jõgis, marko@reolagaas.ee, 58553210.

Loe ja vaata lisaks: www.reolagaas.ee


Põltsamaa Fest vahuvein

Fest on võistlushooaja ametlik vahuvein

Põltsamaa Fest Classic on esimene Eesti vahuvein ja Eesti Grilliliidu 2014. aasta võistlushooaja auhinnapartner. Pidulikus pudelis Fest on vahutav puuvilja-marjavein ja oivaline pidujook, milles peegeldub värskete viljade kergus ja veinimeistrite tarkus. Naudi jahutatult 8-10ºC.

Loe ja vaata Festi kohta lisaks: www.felix.ee


Korraldajad

Võistlusele registreerimine: liit@grilliliit.ee 
Küsimused ja registreerumise lisainfo:
 Auris Rätsep, 5043000, liit@grilliliit.ee
Võistluse korraldaja: Eesti Grilliliit ja Hiiu vald

Võistluskalender

Eesti Grilliliidu võistluste kalender: www.grilliliit.ee


grillipood

Grillipood

Võistlusel on kohal ja avatud Eesti rahwa grillipood, kus müüakse innovatiivseid grillitarvikuid ja grillimeistritele vajalikke riideesemeid. Tasuda saab sularahas.

Loe ja vaata lisaks: www.grillipood.ee 

Hiiumaa meistrivõistlused grillimises 2015 partnerid

     
hiiu vald

Hiiu vald

hiiuranna

partner

hiiumaa vorst grill

partner

Reola Gaas

Gaasipartner

santa maria

Maitseainepartner

Campingaz

Grillipartner

alecoq

Joogipartner

fest

Auhinnapartner

grillon bbq

Söepartner


Grillipood
Grillipood

Nikon

Fotopartner 

EVG Print

Trükipartner  

Fullnet


Veebi- ja fototööd 

Netiarve


Arvepartner 

egl

Korraldaja