Tunnustamine

Eesti rahvabarbecue meistrid 2016 on võistkond Dreamer BBQ Semud!

2016 bbq kokkuvote 840

Võistluse pildigalerii vaatamiseks klikka pildil või siinsamas. 

Hea Toidu Festival - Grillfest 2016 kokkuvõte ja suur pildigaleriii.

Grillfesti telesaated: www.grillfest.tv 

Laupäeval, 11. juunil, peeti Pärnus, Vallikääru aasal Eesti rahva barbecue võistlus – BBQ 2016. Võistlusel osales 8 võistkonda. Üldarvestuses pälvis esikoha võistkond Dreamer BBQ Semud 545 punktiga..

Võistluse protokoll

Rakvere searibi, Talleggi kanaliha, Rakvere üllatusvooru ja Kaupmehe fantaasiavooru roogasid küpsetasid võistkonnad Dreamer BBQ Semud, ERMi Ehe, Amps BBQ Team, Märt & Sõbrad, Malta Grilliliit, Jungent, Lande Grillikoda, Aare Saagim & Sõbrad.

Võistlustöid hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud Anneli Nurmik, Margus Nurmik, Margit Gruuse, Tarmo Rosenberg, Annely Sander, Siret Kuldkepp, Ülle Klaus, Katrin Koht, Katrin Kuum, Reena Rist, Ene Aus, Tõnu Ennemuist ja David Truusa.

Kaupmehe fantaasiavoorus pälvis esitluse eripreemia külalisvõistkond Malta Grilliliit.
Eripreemia atraktsiivseimate võistlusplatside eest pälvisid võistkonnad Märt & Sõbrad ja Jungent.
Atraktiivseima grilliaparaadi eest pälvisid eripreemia võistkonnad Aare Saagim ja Sõbrad, Märt & Sõbrad, ERMi Ehe, Amps BBQ Team ja Lande Grillikoda.
Kaupmehe fantaasiavoorus saavutasid kõrgeima koha võistkond Dreamer BBQ Semud.

Fantaasiavooru võitjavõistkonna Dreamer BBQ Semud kapten Kairi Timusk selgitab: "Eelroaks pakkusime basiilikuga maitsestatud sõira tomatiga, joogiks Dreamer shiraz grilliveini. Pearoaks suitsust hernemedaljoni lõhe ja sidrunikastmega ja joogiks Dreamer Pinot Grigio grilliveini ning järelroaks toorjuustukooki pistaatsia ja greibiga."

Eesti Grilliliidu võistluste peakohtunik Enn Tobreluts: “Võistluste tase oli jätkuvalt väga kõrge. Kohal olid nii tippkokad kui lihtsalt asjaarmastajad. Head meelt teeb see, et võistlused võitis “Dreamer BBQ Semud”, kes siiani alati edukalt võistelnud grillivõistlustel, nüüd siis ka BBQ’s ja kohe esikohaga! Super! Juba teist aastat järjest oli kohal ka Malta Grilliliidu võistkond, kes said ka mitmeid auhinnalisi kohti ja kindlasti lubasid tagasi tulla ka järgmisel aastal. Vanameister ja Eesti BBQ vanaisa Jaan Habicht osales võistkonnaga ERMi Ehe ja seda väga edukalt. Ta saavutas kokku kolmes põhikategoorias esikoha (ribi, kana, fantaasia), kuid jäi fantaasivoorus viiendale kohale ning üldarvestuses napilt teisele kohale. Võistlus oli väga tasavägine! Kohtume juba Grillfestil 2016!"

Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ 2016 korraldas Eesti Grilliliit koostöös Hea Toidu Festival - Grillfest. Eesti Grilliliidu 2016. aasta võistlushooaja korralduspartnerid on Alexela Energia, Bauhof, Santa Maria, Rakvere Lihakombinaat, Tallegg, Kaupmees, Campingaz (Matkasport), Dreamer, Aura (A.Le Coq), Fest, GrillonBBQ, BBQ Entertainment (Enn Tobreluts), Eesti Grillimess - Grillima! ja EVG Print.

Eesti Grilliliidu koduleht ja 2016. aasta võistluskalender: www.grilliliit.ee

Lisainfo
Enn Tobreluts
Võistluse peakohtunik

516 5581, enn@grillfest.ee

www.grilliliit.ee


Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ 2016 partnerid

     
parnu linn

Pärnu linn - korraldaja

alexela energia

Esitleja

Bauhof

Suurtoetaja

santa maria

Maitseainepartner

rakvere

Searibivooru partner

tallegg

Kanalihavooru partner

rakvere

Üllatusvooru partner

kaupmees

Fantaasiavooru partner

Campingaz

Grillipartner

dreamer

Ametlik grillivein

alecoq

Joogipartner

fest


Auhinnapartner

grillon bbq

Söepartner

korralduspartner

Korralduspartner
Grillimess

Reklaamipartner

EVG Print

Trükipartner  

egl

Korraldaja 

 

2015. aasta rahvabarbecue meister on võistkond Jungent

2015 bbq

Laupäeval, 13. juunil, toimus Pärnus, Vallikääru aasal Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ 2015. Võistluse osales 8 võistkonda. Üldarvestuses pälvis esikoha võistkond Jungent 551 punktiga.

Võistluse protokoll

Rakvere searibi, Talleggi kanaliha, Rakvere üllatusvooru ja Kaupmehe fantaasiavooru roogasid küpsetasid võistkonnad: Jungent, Peppersack, AMPS BBQ Team, Smoky CQ2 BBQ Team, Malta Grilliliit, Multivac, Tööriistamarket Grillivad Fuuriad ning Aare Saagim ja sõbrad.

Võistlustöid hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud: Aleksander Kuruson, Anneli Nurmik, Annely Sander, Ene Aus, Hannes Vanatoa, Jaanus Alliksoo, Kaja Asuküla, Kalle Lill, Karita Gruuse, Katrin Koht, Kerli Lill, Ludmilla Kuruson, Maire Laht, Margit Gruuse, Margus Nurmik, Siret Kuldkepp, Tarmo Rosenberg ja Ülle Klaus.

Fantaasiavooru esitluse eripreemia pälvis võistkond Peppersack.
Eripreemia atraktsiivseima võistlusplatsi eest pälvis võistkond Peppersack.
Eripreemia atraktiivseima grilliaparaadi eest pälvis võistkond Aare Saagim ja sõbrad.
Eripreemia Eesti päritolu tooraine tähelepanuväärse kasutamise eest pälvisid Jungent, AMPS BBQ Team ja Multivac.

Fantaasiavooru võitja Smoky CQ2 BBQ Team’i liige Priit Toomits: “Serveerisime kolm käiku. Esimeseks oli BBQ ahjus suistutatud peipsi rääbis keeratuna kolmepäevasesse soolakurki, serveeritud kitsujuustu kreemiga ja Tartumaal Ilmatsalus kasvatatud roheliste mikroürtidega. Teiseks käiguks olid rebitud liha vutifileest, BBQ ahjus küpsetatud vutikoib, kergelt keedetud vutimuna - see kõik oli serveeritud kanamuna koore sees, taldrikuks oli munarest. Kolmandaks käiguks oli porgand, kama ja tiramisu - sisuliselt oli serveeritud mini-porgandid biskviidiga, see nägi välja nagu porgandipeenar!"

“Võistluste tase oli jätkuvalt väga kõrge. Kohal oli ka tippkokkadest koosnev võistkond "Smoky CQ2 BBQ Team” ning ka Malta Grilliliidu võistkond, kes saavutasid ribivoorus 2. koha. Smoky CQ2 BBQ Team sai esikoha fantaasivoorus ja teise koha üllatusvoorus. Ilm oli ilus, kõigil tuju hea ja võistluspäev vägagi sisukas ning põnev! Kohtumiseni Grillfestil 2016", ütles võistluste peakohtunik Enn Tobreluts.

Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ 2015 korraldas Eesti Grilliliit koostöös toidukultuurifestivaliga Hea Toidu Festival - Grillfest. Eesti Grilliliidu 2015. aasta võistlushooaja korralduspartnerid on Reola Gaas, Bauhof, Santa Maria, Rakvere Lihakombinaat, Tallegg, Kaupmees, Campingaz (Matkasport), Aura (A.Le Coq), GrillonBBQ, BBQ Entertainment (Enn Tobreluts), Nikon, EVG Print ja Netiarve.ee.

Eesti Grilliliidu koduleht ja 2015. aasta võistluskalender: www.grilliliit.ee

Lisainfo:
Enn Tobreluts
Võistluse peakohtunik

516 5581, enn@grillfest.ee
, www.grilliliit.ee

Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ 2015 partnerid

parnu linn

Pärnu linn

Reola Gaas

Esitleja

santa maria

Maitseainepartner

Rakvere Lihakombinaat

Searibivooru partner

Tallegg

Kanalihavooru partner

Rakvere Lihakombinaat

Üllatusvooru partner

Kaupmees

Fantaasiavooru partner

Campingaz

Grillipartner

alecoq

Joogipartner

fest

Auhinnapartner

grillon bbq

Söepartner

korralduspartner

Korralduspartner

starfm 2014

Raadiopartner

Nikon

Fotopartner 

EVG Print

Trükipartner  

Netiarve


Arvepartner 


armasta eesti toitu
Koostööpartner

 Grillipood

Grillipood

 

egl

Korraldaja