Tunnustamine

Grillivõistkonnad

Grillisportlaseks loetakse võistkonda, kes osaleb aasta jooksul rohkem kui ühel grillivõistlusel. Siin lehel on Eesti grillisporti harrastavate võistkondade ja Grilliliidu auliikmetest võistkondade tutvustused ja saamislood. Kui soovite luua oma sõpruskonna või ettevõtte grillitiimi, kuid ei tea millest alustada, siis võtke meiega lahkesti ühendust aadressil grillima@grilliliit.ee. Eesti grillispordi võistluskalender: www.grilliliit.ee/grillima. Grillimiseni!

Võistkonnad on esitatud tähestikulises järjekorras. 


BBQ Semud / Dreamer BBQ Semud

Esimene võistlus: 2010
Grilliaparaat: Endatehtud söegrill (võistlustel kasutame kohapeal põletatavat puusütt)
Osutame catering-teenust: Jah
Kontakt: bbqsemud@gmail.com
Facebook

Meist: Kõik algas Sõpruskonnast, koos oli tore, õppisime, katsetasime. Nüüdseks on Eesti Meistritiitleid Grillfestilt kogunenud 4*, lisaks Rahva BBQ võit ja mitmeid teemavõistluste karikaid. Koos nimemuutusega oleme aktiivsemalt avastanud ka BBQ maailma. Endiselt sõbrad, kes armastavad grillida ja chillida ning nautida meeldivat seltskonda. Käime aktiivselt grillimas Eesti Grilliliidu korraldatavatel Eesti Meistrivõistlustel grillimises üle Eesti!Grillimine, see on sõltuvus, millest on raske vabaneda:) Aga soovitame soojalt kõigil proovida!

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

lambalihavõitjad2017.jpg

Bravo Catering

Esimene võistlus: 2013. aastal Grillfesti eelvoor Toris
Grilliaparaat: Weberi gaasigrillid
Osutame catering-teenust: Jah
Kontakt: info@bravocatering.ee 
Veeb: www.bravocatering.ee 

Meist: Toitlustuse ja meelelahutusega alustasime 2005. aastal Pärnus, mis viis meid järjest arenedes 2010. aastal catering teenuse juurde. Nüüdseks on saanud  Bravo Catering meie põhitegevusalaks, mille köögi kõrvalt on välja kujunenud veel Bravo Catering/Kulinaaria köök. Selle kõige kõrvalt leiame aega ka meeskonnaga ühiseks  lõõgastuseks, mis on osalemine nii palju kui aeg võimaldab Eesti Grilliliidu korraldatud grillvõistlusetel.

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

Eesti mv sealiha grillimises 2017 - Tõrvandi-1276.jpg


Grillimaailm

Esimene võistlus: Eesti meistrivõistlused grillimises  – Grillfest 2015
Grilliaparaat: Weberi söe- ja gaasigrillid
Osutame catering-teenust: Ei
Kontakt: grillimaailm@grillimaailm.ee 
Veeb: www.grillimaailm.ee 

Meist: Tegijad, kes tööpäeviti tegelevad kvaliteetsete grillide ja grilltarvikute müümisega ning puhkepäevadel möllavad tuliste grillaparaatide taga. Meile meeldib valmistada head liha, kuid samas pole meie jaoks katsumus ka grillmagustoit. Kindel moto: „Pole ühtki asja mida grill, või ja peekon paremaks ei teeks!“

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

Grillfest 2017 (Foto - Aleksander Kuruson-Eesti Grilliliit-Eesti Messid) - sas-2228.jpg


Grillministeerium

Esimene võistlus: 
Grilliaparaat: Gaasi-söe kombigrill (2in1)
Osutame catering-teenust: Ei
Kontakt: info@uversa.ee 
Veeb / Facebook: --

Meist: ...

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

EMV saslõkigrillimises 2017 - sas-1725.jpg


Grillisemud / Campingaz Team

Esimene võistlus: 2007
Grilliaparaat: Campingaz gaasi- ja söegrillid
Osutame catering-teenust: Jah
Kontakt: info@grillisemud.eu 
Veeb: www.grillisemud.ee 

Meist: Aasta siis oli 2007, kui mehed kraavis mõtlesid, läheks grilliks Türil veits. Terve päeva võisteldi, uusi maitseid prooviti, õhtuks teiseks krooniti. Tuju ülev, seltskond mega, traditsioonid meid ei sega. Neli aastat trillisime, Eesti Meistriks grillisime. Grill on tsill ja elu lill, kui töötab moodne grillipill!

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

Grillfest 2017 (Foto - Aleksander Kuruson-Eesti Grilliliit-Eesti Messid) - sas-1777.jpg


Gurmee Gala (Eesti Grilliliidu auliikmed)

Esimene võistlus ehk ajalugu: 2008 aasta sügisel sõitsime Belgiasse barbecue MM’i võitma.
Grilliaparaat: BBQ ahi.
Osutame catering-teenust: Ei. 
Kontakt: 504 4874 (Aare)

Meist: Tiimi liikmed on väga erineval moel ning ajal jõudnud grillimise ja BBQ võistlustele. Veel erinevamad on võistkonna nimed, mida me koos võisteldes kasutanud oleme. Igatahes 2008 aasta sügiseks oli praegune seltskond koos ning sõitsime Belgiasse barbecue MM’i võitma. Veidi jäi küll võidust puudu. Saavutasime Maailmameistrivõistluste 3. koha ja maailmameistri tiitli veiseliha küpsetamises. Siis veel Barbecue College nime all. Gurmee Gala MTÜ asutasime 2010 aastal toidukultuuri edendamiseks ja sellest peale ka võistleme Gurmee Gala nimega. 
Tiimi kuuluvad: Aare Purk, Urmas Murumäe, Toomas Leedu, Raivo Lutter, Reigo Lutter ja Viljar Liiva. Märkimisväärne on fakt, et vaid Urmas ja Toomas on kokandusliku taustaga.

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

eesti-parim-küpsetaja-2011-gurmee-gala.jpg


Kalahammas

Esimene võistlus: Eesti meistrivõistlused kalagrillimises - Grillfest 2016 (Harku)
Grilliaparaat: šašlõkivann ja kuppelgrill (söegrillid)
Osutame catering-teenust: Ei
Kontakt: jan-roland@grilliliit.ee, egle@grilliliit.ee 

Meist: Osaledes kohtunikena 2015. aasta Eesti meistrivõistlustel veiseliha grillimises, küsis meie vanim perepoeg, Jan-Robert: „Kas me ei võiks ise ka võistelda?“. Vastasin, et kui Sulle meeldiks, võime järgmisel aastal proovida. Nii siis osalesimegi perevõistkonnana esmakordselt 2016. aasta Eesti meistrivõistlustel kalagrillimises, ning jätkasime 2017. aastal, osaledes nii Eesti meistrivõistlustel kalagrillimisel kui ka Eesti meistrivõistlustel lambaliha grillimisel. „Tulemeister“ meie võistkonnas on olnud meie keskmine perepoeg Jan-Richard.

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

Eesti meistrivõistlused kalagrilimises 2016 - Eesti meistrivõistlused vorstigrilimises 2016 - IMG_8976.jpg


Lande Grillikoda

Esimene võistlus: 2003. aastal Üle Linna Lihameister (Põlva)
Grilliaparaat: BBQ-ahi, söegrill, vardasküpsetamise vann
Osutame catering-teenust: Jah
Kontakt: tarmo@grillmeister.ee ja esta@grillmeister.ee 
Veeb: www.grillmeister.ee
Facebook

Meist: Kõik sai alguse Tiit ja Inga Trevest. Kuna stardiplatvorm oli tugev, siis edasi oleme vaikselt kasvanud ja laienenud. Meie aastatepikusesse kogemusse mahub esikoht tervete sigade küpsetamise võistluselt. Grillfestil grillivõistluse üldvõit, lisaks lugematul arvul teisi ja kolmandaid kohti. Toimetame seal kuhu meid kutsutakse ja teeme seda alati rõõmuga.

Galerii vaatamiseks klikka pildil:

Laste mv grillimises 2017 - liigus-9369.jpg


Märt ja Sõbrad

Esimene võistlus: Eesti meistrivõistlused kalagrillimises 2011
Grilliaparaat: Endatehtud söegrillid.
Osutame catering-teenust: Jah
Kontakt: mart@grilliliit.ee 

Meist: Märt Jamnes: "Minu grillvõistlused said alguse 2011. aastal Eesti meistrivõistlustel kalagrillimises. Sealt tuli esimine võit ja nii see alguse sai. Iga järgmine võit andis tõuke uuele võistlusele, mis kestis viis aastat. 2016. aastal sai võistugrillimine lõpetatud suure Grillfesti võiduga ja tiitliga AASTA GRILLIEDENDAJA. Seda enam, et kõik ahjud on oma tehtud, ei läinud need vanarauda, vai saab kõik need kogemused ära kasutatud vähesel määral tutavatele catering-teenust tehes. Siit veelkord hoiatus kõigile: BBQ ja grillimine on ohtlik tegevus millest võib saada sõltuvus! Kõike head soovivad võistkond MÄRT JA SÕBRAD: Kapten Märt, Fantasist Sirje, Abijõud Marge ja Vanem Nõudepesija Toomas.

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

Eesti mv õunagrillimises 2015 - ounagrill-2015-186.jpg


Peppersack (Eesti Grilliliidu auliikmed)

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

2013-parim-bbq-peppersack.jpg


Rae restoran

Esimene võistlus: Eesti meistrivõistlused vegegrillimises 2017
Osutame catering-teenust: Jah
Kontakt: kjeremejev@gmail.com 

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

Eesti mv veiseliha grillimises 2017 - sas-3710.jpg


Rein & Co

Esimene võistlus: Valgamaa meistrivõistlused grillimises 2018
Grilliaparaat: Weberi söegrill ja Kamado söegrill
Osutame catering-teenust: Ei.
Kontakt: rein@podra.ee

Meist: Olles aastaid tegutsenud hobigrillija ja grillikohtunikuna kerkis aegajalt esile küsimus, miks mitte võistelda. Paraku oli alti mõni inimlikust laikusesest tulenev n-ö objektiivne põhjus, miks mitte võistelda. Otsustav pööre saabus 2018. aasta Valgamaa meistrivõistluste eel, kui paar päeva enne võistlusi Koit „Vorstikunn“ Kuusk helistas ning uuris, kas on soovi kohtunikuks olemise asemel hoopis võistelda. Pärast sõpruskonna läbihelistamist ja sõnumineerimist oli esimene võistkond koos ning tulemuseks Valgamaa MV grillimises 2018 üldarvestuse esikoht. Edasi, nagu öeldakse, „läks lappama“ – uued võistlused ja uued tulemused.

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

rein&co.png


Türi Grillitrio

Esimene võistlus: 2011
Grilliaparaat: Weber
Osutame catering-teenust: Ei
Kontakt: robiis@grillfest.ee 

Meist: Türi Grillitrio sai loodud 2011. aastal ajendist midagi huvitavat ja seiklusrikast suve jooksul korda saata ning õppida praktiseerimise käigus professionaalsel tasemel grilltoitu valmistama. Nagu nimigi ütleb, koosnes meie võistkond kolmest liikmest - kahest südikast noormehest ja alati naerusuisest tütarlapsest. Huvi grillivõistlustel osalemiseks tekkis seetõttu, et see oli hea võimalus näha Eestimaa erinevaid paikasid ja mis siin salata, teha ära ka grilliliikumise rekordsaavutus - osaleda kõigil 15. maakondlikul võistlusel. Meie teada polnud varem ükski teine võistkond sellist tulemust ette näidanud. Püstitatud eesmärk andis ka suurepärase võimaluse tutvustada oma koduvalda. Grillroogasid valmistasime mitmetasandilise nn Smoker tüüpi UFO söegrilliga, mis oli tol ajal ainulaadne Eestis.

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

DSC_0724 copy.jpg


Türi Pritsumehed (Eesti Grilliliidu auliikmed)

Esimene võistlus: 2000, Türil.
Grilliaparaat: BBQ ahi. 
Osutame catering-teenust: Jah
Kontakt: bbqservice@hot.ee
Veeb: www.bbqservice.ee
Facebook

Meist: Teadaolevalt üks esimesi Eestis aktiivselt tegutsenud grillivõistkondi. Grillisportlaste karjääri alguseks võib pidada 2000. aastal Türi-Allikul, Veskisillal toimunud võistlust Üle Linna Lihameister. Arvi Pitelkov: "Türi Pritsumehed alustasid oma grillimise ja BBQ teekonda 2000. aastal, kui toimusid veel Ülelinna Lihameistri võistlused. UFO grillid olid siis alles populaarsust kogumas ja just sellise riistapuuga me Türi etapil esimest korda võistlustulle astusime. Endalegi suure üllatusena lõppes see võistlus meile edukalt – saime esikoha ja auhinnaks oli suur BBQ-ahi ning tagatud oli ka otsepääs üleriigilisele võistlusele Grillfest. Varalahkunud Tiit Treve lausest (mõttetera autor on Madis Kinks) – grillimine on seltskondlik nauding, mis tekitab tugevat sõltuvust – sai reaalsus. Paari aasta jooksul suutsime võita veel mõned võistlusetapid ja auhindadena lisandus meile veel paar ahju. Riistvara puudust enam polnud ja 2003. aastal tulime esimest korda Eesti meistriteks. Juba nädalapäevad hiljem olime võistlustules Euroopa meistrivõistlustel Ungaris, kus jäime kuuendaks ja saime Jack Danielsi poolt eriauhinna kui võistluste kõige ehedam BBQ meeskond. Oleme saanud palju auhinnalisi kohti Eesti võistlustelt, käinud mitmeid kordi Euroopas võistlemas ja jõudnud ka USA võistlused järele proovida. Hobist sai alguse ka meie ettevõte BBQ Service OÜ ja suvi on see aeg, kus oleme pea iga nädala lõpus mõnel üritusel toitlustamas. Võistlustest üritame osa võtta vähemalt korra aastas, sest aastatega on kõikidest tiimidest saanud hea sõpruskond ja mis saab olla parem, kui üheskoos mõnusalt aega veeta ja ka üks korralik küpsetamiselahing maha pidada!"

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

Screen Shot 2017-11-24 at 22.45.32.jpg


Virumaa Barbecue Team (Eesti Grilliliidu auliikmed)

Galerii vaatamiseks klikka pildil:

 DSC_0572.JPG

Vorstikunn

Esimene võistlus: Järvamaa meistrivõistlused grillimises - Grillfest 2011
Grilliaparaat: Söegrill
Osutame catering-teenust: Jah
Kontakt: koit.kuusk@gmail.com 
Veeb: www.vorstikunn.ee 

Minust: Kulinaarne võistluskirg tärkas 2010. aastal Rakvere Vorstfestil, kus võistlesin võistkonna Londi Vorstiäri koosseisus. Minu suuremad grillisaavutused võistlustel.

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

Eesti mv vorstigrillimises 2015 - vorstigrill-2015-153.jpg


Väike UFO

Esimene võistlus: Saaremaa Meistrivõistlused Grillimises - Grillfest 2010
Grilliaparaat: Weberi söegrillid
Osutame catering-teenust: Ei
Kontakt: oliver.magi@gmail.com 
Facebook

Meist: Kõik sai alguse 2010 aastal Saaremaalt, kui algaja õnn aitas võita Saaremaal toimunud Grillfesti, sellega saime kutse Türi suurele Grillfestile. Peale seda oli pisik sees ja nüüd üritame võtta osa nii palju kui võimalik. Võistkond enamasti neljaliikmeline. Kellelgi meist ei ole kokanduse eriala ega ei tegele toitlustamisega, oleme lõbusad pühapäeva-grillijad. 

Galerii vaatamiseks klikka pildil: 

Eesti mv veiseliha grillimises 2017 - sas-3692.jpg


 

KKK - oskusteave-grillhow

Siin lehel avaldatud materjalide (tekstid, fotod, videod) avaldamiseks ja avalikuks kasutamiseks võtke meiega lahkesti ühendust info@grilliliit.ee Grilliõppevideod (Youtube playlist)


Eesti Grilliliidu poolt tunnustatud söögikohad


Kui soovite saada tunnustatud grilliroogade pakkujaks, siis tutvuge Eesti Grilliliidu tunnustamise tingimustega ja kirjutage oma soovist aadressile info@grilliliit.ee. Tunnustatud söögikohad on siin lehel esitatud maakondade lõikes tähestikulises järjekorras.


Tallinn

Lääne-Virumaa

Kehtetud tunnustamised

Juriidilise isiku avaldus MTÜ Eesti Grilliliit liikmeks astumise kohta.

MTÜ Eesti Grilliliit kinnitab, et kasutab liikme poolt esitatavaid andmeid liikme registreerimiseks ja liikmele Eesti Grilliliidu info edastamiseks.

NB! Kõikide infoväljade täitmine on vajalik.

Kui teil on küsimusi Eesti Grilliliidu liikmeks astumise või muude liitu puudutavate küsimuste osas, siis saatke e-mail: liit@grilliliit.ee või helistage Grilliliidu telefonile +372 5804 4444 või +372 504 3000.

Juriidilise isiku avaldus MTÜ Eesti Grilliliidust lahkumise kohta.

MTÜ Eesti Grilliliit kinnitab, et kasutab liikme poolt esitatavaid andmeid liikme registreerimiseks ja liikmele Eesti Grilliliidu info edastamiseks.

NB! Kõikide infoväljade täitmine on vajalik.

Kui teil on küsimusi Eesti Grilliliidu liikmeks astumise või muude liitu puudutavate küsimuste osas, siis saatke e-mail: liit@grilliliit.ee või helistage Grilliliidu telefonile +372 5804 4444 või +372 504 3000.

Tunnustamine


Eesti Grilliliidu tunnustus - kellele ja milleks?

Eestis on sadu söögikohti kes pakuvad ka suurepäraseid grilliroogasid. Konkurents toitlustamise valdkonnas on suur ja iga avalik positiivne tunnustus ja sellega kaasnev promo on söögikohale konkurentsieelis. Eesti Grilliliidu tunnustamistegevuse eesmärgiks on avalikult promoda heal tasemel grilliroogade pakkujaid üle kogu Eesti. Tunnustame Eesti Grilliliidu liikmetest toidukohti. Liikmeksastumise infot saab siit.


Miks on tunnustamine söögikohale või catering-teenuse pakkujale kasulik?

Tunnustatud grillimenüü pakkuja saab õiguse kasutada oma turundustegevuses Eesti Grilliliidu poolt välja antavat graafilist kvaliteedimärki ja uksekleebist. Tunnustatud grillimenüü pakkuja kantakse avalikku andmebaasi Eesti Grilliliidu kodulehel www.grilliliit.ee vasakus veerus ja selleteemaline uudis avaldatakse liidu Facebooki lehel. Tunnnustatu saab trurundustegevuses vabaks kasutamiseks ka professionaalsed fotod, mille toodab tunnustamise külaskäigu ajal Eesti Grilliliidu fotograaf.


Palju tunnustamine maksab ja kuidas see toimub?

Tunnustamine on tasuta ja tunnustame ainult Eesti Grilliliidu liikmeid. Tunnustamiseks saatke sooviavaldus kontaktandmetega Eesti Grilliliidu aadressile info@grilliliit.ee. Seejärel võetakse teiega ühendust ja lepitakse kokku külaskäigu aeg. Teid külastab neljaliikmeline Eesti Grilliliidu tunnustuskomisjon (ja lisaks ka liidu fotograaf), kellele tutvustate oma teenuseid ja menüüd, mida soovite ka avalikult reklaamida. Komisjoni liikmed on koolitatud ja kogemustega Eesti Grilliliidu võistluste kohtunikud.

Serveerida tuleb vähemalt ühte grillirooga, aga võib ka näidiseid erinevatest roogadest - siis saate ka fotomaterjali mitmest erinevast roast ja see töötab teie äri eduks reklaamina efektiivsemalt. Komisjoni liikmed ei saabu eesmärgiga kõhtu täis süüa, vaid soovivad aru saada, mis tasemel grillirooga(sid) pakutakse. Külaskäik kestab kuni 2 tundi. Tunnustamise kohta teeb komisjon otsuse ja Eesti Grilliliidu juhatus väljastab kirjaliku tunnistuse, mida saate eksponeerida raamituna seinal ja ka veebis turundusliku reklaamiargumendina. Tunnustamise otsuse korral väljastatakse tunnistus (tunnustus) nädala jooksul alates külaskäigu päevast ja antakse üle ka fotomaterjal vabaks kasutamiseks. Kui söögikoht lõpetab tegevuse, siis lõpeb ka tunnustuse kehtivus.

Grillimise ja tunnustamiseni!

Märt Jamnes
Eesti Grilliliidu tunnustamise projektijuht
504 0158, mart@grilliliit.ee 

EGL_tunnustus-kleebis_100mm.png


Füüsilise isiku avaldus MTÜ Eesti Grilliliit liikmeks astumise kohta.

MTÜ Eesti Grilliliit kinnitab, et kasutab liikme poolt esitatavaid andmeid liikme registreerimiseks ja liikmele Eesti Grilliliidu info edastamiseks.

NB! Kõikide infoväljade täitmine on vajalik.

Kui teil on küsimusi Eesti Grilliliidu liikmeks astumise või muude liitu puudutavate küsimuste osas, siis saatke e-mail: liit@grilliliit.ee või helistage Grilliliidu telefonile +372 5804 4444 või +372 504 3000.

Füüsilise isiku avaldus MTÜ Eesti Grilliliidust lahkumise kohta.

MTÜ Eesti Grilliliit kinnitab, et kasutab liikme poolt esitatavaid andmeid liikme registreerimiseks ja liikmele Eesti Grilliliidu info edastamiseks.

NB! Kõikide infoväljade täitmine on vajalik.

Kui teil on küsimusi Eesti Grilliliidu liikmeks astumise või muude liitu puudutavate küsimuste osas, siis saatke e-mail: liit@grilliliit.ee või helistage Grilliliidu telefonile +372 5804 4444 või +372 504 3000.

Finestgrill

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla nibh risus, posuere et efficitur sed, semper quis metus. Morbi odio dui, convallis id turpis ut, condimentum ultricies mi. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Curabitur consectetur ante et ex facilisis congue. Donec eleifend odio nec venenatis luctus. Integer a cursus dui. Morbi a ante in risus efficitur posuere.

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla nibh risus, posuere et efficitur sed, semper quis metus. Morbi odio dui, convallis id turpis ut, condimentum ultricies mi. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Curabitur consectetur ante et ex facilisis congue. Donec eleifend odio nec venenatis luctus. Integer a cursus dui. Morbi a ante in risus efficitur posuere.

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla nibh risus, posuere et efficitur sed, semper quis metus. Morbi odio dui, convallis id turpis ut, condimentum ultricies mi. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Curabitur consectetur ante et ex facilisis congue. Donec eleifend odio nec venenatis luctus. Integer a cursus dui. Morbi a ante in risus efficitur posuere.

Veel artikleid...