Soovid võistlustöid hinnata?

Eesti Grilliliidu korraldatavatel võistlustel hindavad võistlustöid ainult liidu kohtunikud. Eesti Grilliliidu võistluste kohtunikuks võib saada iga toiduhuviline.

Kvalifikatsioonipunktid

Kohtunike tasemearvestuseks peab EGL iga kohtuniku kohta kvalifikatsioonipunktide arvestust: ühel võistlusel kohtunikuna osalemine annab ühe punkti.

Eesti Grilliliidu kohtunikud

EGL kohtunike registreerimisleht (võistlushooaeg 2020)

EGL kohtuniku käsiraamat

Eesti Grilliliidu sündmuste kalender

Eesti Grilliliit (EGL) korraldab igal aastal mitmeid toiduvalmistamise suurvõistluseid grillimises. Hästikorraldatud ja mainekate võistluste läbiviimiseks on vaja ka koolitatud kohtunikke. Eesti Grilliliidu korraldatavatel võistlustel hindavad võistlustöid ainult liidu kohtunikud.

Eesti Grilliliidu võistluste kohtunikuks võib saada iga toiduhuviline.

Et saada kohtunikuks, tuleb alustuseks astuda Eesti Grilliliidu liikmeks ja tasuda liikmemaks. Liikmeksastumise infot saab lugeda siit. Kohtunike koolitusel osalemine on tasuta.

Eesti Grilliliidu liige saab kohtunikuks, läbides igal kevadel, enne võistlushooaja algust, toimuva kohtunike koolituse.

Jooksval aastal saavad EGL võistlustel kohtunikuna osaleda need kohtunikud, kes on läbinud samal aastal toimunud kohtunike koolituse. See säte tuleneb sellest, et igal aastal on võistluste reeglites ja korralduses uusi nüansse, mida on asjatundlikul kohtunikul vaja hästi teada ja millest räägitakse koolitusel.

Iga kohtunik saab aastakoolituselt personaalse kirjaliku tunnistuse ja kohtuniku kaelakaardi ning tema nimi kantakse koos punktidega hooaja lõpul kohtunike kvalifikatsioonipunktide arvestuse nimekirja.

Nendel EGL liikmetel, kes ei osale kevadisel koolitusel, on võimalus liituda aktiivse kohtunikuna taas järgmisel aastal läbides kevadise võistlushooaja koolituse.

Kohtunike tasemearvestuseks peab EGL iga kohtuniku kohta kvalifikatsioonipunktide arvestust: ühel võistlusel kohtunikuna osalemine annab 1 punkti. Kvalifikatsioonipunktide arvestust on vaja selleks, et suuremate punktidega kohtunikel oleks võimalus osaleda võistlustel EGL inspektorina ja kohtunikena ka rahvusvahelistel võistlustel.

Liitu meiega ja saa kohtunikuks!